Aktualności
W ostatnich latach promowaliśmy Pieniny Ultra-Trail hasłem „tu zaczyna się przygoda”. Jednak od pierwszego covidowego lockdownu mija już rok i mamy wrażenie, że bardziej pasowałoby teraz hasło „przygoda, która nigdy się nie kończy”. Trochę to zabawne, ale jednocześnie wyczerpujące, żeby podtrzymywać przez wiele miesięcy tak duży projekt pod kroplówką. Przy każdej zmianie terminu liczyliśmy na to, że ten nowy pozwoli nam na zorganizowanie wydarzenia w klasycznej formule, ze startem masowym, rywalizacją na najwyższym poziomie i niepowtarzalną energią, którą wspólnie z Wami kreujemy w ten jeden weekend. To było coś, z czego za wszelką cenę nie chcieliśmy rezygnować. Ale czas płynie, a data uwolnienia tak dużych eventów, jak nasz wydaje się bardzo odległa, więc uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym to podejście trzeba dostosować do możliwości…
 

 
Pieniny Ultra-Trail 2021 zostaną rozegrane jako bieg indywidualny z możliwością pokonania oznakowanych tras z oficjalnym pomiarem czasu. Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania Biegów w Szczawnicy wydłużamy do 10 dni (od 23 kwietnia do 2 maja). Dzień i moment startu wybierzecie sami.
 
Obecnie, z powodu obowiązujących obostrzeń, jest to jedyna dostępna formuła, w jakiej mogą zostać zorganizowane Pieniny Ultra-Trail i nie widzimy możliwości, aby w najbliższych tygodniach ta sytuacja mogła ulec zmianie. Wasze bezpieczeństwo oraz zgodność z prawem są dla nas niezmiennie najważniejsze. Sytuacja nadal pozostaje nieprzewidywalna i w dalszym ciągu możliwy jest pełen lockdown wraz z zamknięciem hoteli, co może spowodować zmiany w przyjętym przez nas harmonogramie. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się na działanie i wdrożenie nowej formuły, która daje nam szansę na organizację Biegów w Szczawnicy w tym roku.
 
Dołożymy wszelkich starań, aby zachować niepowtarzalny klimat Biegów oraz wszelkie możliwe świadczenia. Przy obecnych obostrzeniach rezygnujemy jednak z klasycznej formuły eventu sportowego, rywalizacji i nagród, expo, transportu zbiorowego oraz biegów dzieci. Wszystkie szczegóły poznacie na naszej stronie internetowej, w aneksie do regulaminu, który opublikujemy w najbliższy wtorek.
 
Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Szczawnicy, jak również dla osób, którym nie odpowiada taka formuła wydarzenia, przewidzieliśmy możliwość zwrotu opłaty startowej lub przepisania pakietu na inną osobę. Nie przewidujemy przepisywania pakietów na rok 2022, ponieważ nie wiemy w jakiej formule i na jakich zasadach odbędzie się kolejna edycja biegów.
 
We wtorek w naszym systemie zapisów udostępnimy panel pozwalający wprowadzić niezbędne zmiany w Waszych zgłoszeniach lub potwierdzenie udziału w wydarzeniu.
 
Wiele osób pisało do nas, że nie wyobraża sobie kolejnej wiosny bez Biegów w Szczawnicy. My również! I choć, 10 dni brzmi jak „przygoda, która nigdy się nie kończy”, to wierzymy, że wspólnie podtrzymamy tą niepowtarzalną energię, którą co roku generujemy na pienińskim szlakach.
 
Do zobaczenia w Szczawnicy!