Jak dotrzeć do Szczawnicy?

Pieniny leżą z dala od linii kolejowych, więc naturalnym sposobem dotarcia do Szczawnicy jest transport drogowy – samochód lub autobus.

 

Samochodem

Najpopularniejszym sposobem dotarcia do Szczawnicy jest oczywiście samochód. Jest to na pewno sposób najwygodniejszy, lecz jednocześnie mający niebagatelny wpływ na środowisko naturalne, więc jeśli nie przyjeżdżacie z rodziną, a indywidualnie, to zachęcamy do łączenia się w kilkuosobowe grupy, żeby ograniczyć zarówno zanieczyszczenie środowiska, jak i problemy z parkowaniem na miejscu. W celu organizowania wspólnych dojazdów zachęcamy do odwiedzenia grupy na facebooku Pieniny Ultra-Trail.

 

Autobusem

Dojazd autobusem jest możliwy z trzech głównych kierunków, od strony Nowego Targu, Krakowa oraz Tarnowa/Nowego Sącza. Transportem na tych liniach zajmują się zarówno ogólnopolscy przewoźnicy, jak i lokalne firmy, których rozkłady znajdują się na stronach poszczególnych firm lub np. https://www.e-podroznik.pl/

Czas przejazdu autobusem z Krakowa do Szczawnicy to około 2:15 – 2:20.

Lokalne firmy:

Didi Trans: https://diditrans.pl/

A.Langowski: http://szczawnica-krakow.pl/

Sioła Trans: http://www.siolatrans.pl/

Darek Bus: https://darekbus.eu/

Mapka - Jak dotrzeć do Szczawnicy?

Samolotem:

Najbliższe lotnisko znajduje się w Krakowie (Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice) i jest to zdecydowanie polecane miejsce przylotu. Po wynajęciu samochodu na lotnisku, do Szczawnicy można dostać się w niecałe 2 godziny. Nie wynajmując samochodu można przetransportować się pociągiem Kolei Małopolskich Trasa SKA1 na Dworzec Główny w Krakowie (czas przejazdu to około 17 minut), skąd do Szczawnicy regularnie odjeżdżają autobusy.

Inne lotniska:

Katowice (PL): Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – czas dojazdu samochodem: 3 h.

Rzeszów (PL): Lotnisko Rzeszów Jasionka – czas dojazdu samochodem: 3 h.

Koszyce (SK): Port lotniczy Koszyce – czas dojazdu samochodem: 2 h 30 minut.

 

Pociągiem:

Najbliższe stacje kolejowe znajdują się w Nowym Targu (40 km / 50 minut) oraz Nowym Sączu (50 km / 1 h). Stamtąd trzeba jednak dostać się do Szczawnicy autobusem lub samochodem.