AktualnościPieniny Ultra-Trail
Warunki na trasach zmieniają się każdego dnia. Na pewno w górnych partiach należy spodziewać się pozostałości śniegu, mokrego śniegu lub błoto-śniegu, a w dolnych błota. Trudno jednak powiedzieć na ten moment, czy błota będzie dużo, średnio, czy mało, bo pogoda jest bardzo dynamiczna, ostatnio pada sporadycznie i niewiele, a temperatury rosną, więc powoli osuszają szlaki.
 

Prognozy pogody realizują się obecnie z prawdopodobieństwem rzutu monetą. Chwilami świeci słońce, czasem coś popada, ale na pewno nie należy się sugerować prognozą mówiącą, że przez cały dzień jest 70% szansy na deszcz, obawiając się, że przez cały dzień będzie padać. W ostatnich dniach z takiego „całego dnia deszczu” wychodziło czasem 30 minut lekkiej mżawki. Kilka dni temu rano spadł śnieg, ale do wieczora zdążył stopnieć. W najbliższych dniach prognozy pogody zapowiadają pochmurne dni bez opadów lub z niewielkimi opadami i temperatury 10-15 stopni C, więc warunki na trasach będą się poprawiać. Co do samej soboty – czas pokaże – warto zaplanować różne scenariusze ubraniowe czy taktyczne, bo warunki mogą być wymagające. Będziemy dawać znać na bieżąco.
 
 
Buty – na pewno im większy bieżnik, tym lepiej i bardziej komfortowo i bezpiecznie na trasie.
 
Ubranie – przy dynamicznej pogodzie przydadzą się wszelkie formy lekkich rzeczy, które można szybko założyć lub ściągnąć poprawiając sobie komfort: rękawki, Buffy, wiatrówki czy kurtki przeciwdeszczowe.