AktualnościPieniny Ultra-Trail
Na ten moment pogoda jest dobra, bez opadów, temperatura rośnie. Możliwy spadek temperatury i opady deszczu w piątek wieczorem i w sobotę. Czas pokaże, czy będą i jakie zmiany na trasach przyniosą.

 
➡️ Hardy Rolling
Bez śniegu, na łąkach raczej sucho, ostatni zbieg do mety (około 2 km) błotnisty.
 
➡️ Chyża Durbaszka
Podejście na przełęcz Rozdziela raczej sucho, miejscami w Małych Pieniach łachy śniegu, momentami wcinające się w szlak, ale często po prostu obok szlaku, miejscami lekkie błoto. Zmarznięty śnieg na trawersie pod Wysoką. Po przebiegnięciu większej liczby osób pewnie będzie się robić błotniście i ślisko, łąki za Durbaszką raczej suche, ostatni zbieg do mety (około 2 km) błotnisty.
 
➡️ Żwawe Wierchy
Do podejścia na Skałkę warunki raczej dobre, miejscami umiarkowane błoto, od pewnego momentu przed Skałką (około 2-3 km przed Przechybą) zaczyna się śnieg, nie dużo, ale raczej mokry, powodujący uślizg, na pewno wraz z udeptywaniem będzie się robić bardziej błotniście. Zbieg z Przehyby przez około 1,5 km jeszcze ze śniegiem, później coraz bardziej sucho, łąki na zbiegu suche, dalsza część, wyjście pod Durbaszkę raczej sucho, łąki w Małych Pieninach suche, zbieg do mety (około 2 km) błotnisty.
 
➡️ Wielka Prehyba
Do podejścia na Skałkę warunki raczej dobre, miejscami umiarkowane błoto, od pewnego momentu przed Skałką (około 2-3 km przed Przechybą) zaczyna się śnieg, nie dużo, ale raczej mokry, powodujący uślizg, na pewno wraz z udeptywaniem będzie się robić bardziej błotniście. Grań od Przehyby do Obidzy w 2/3 w śniegu, miejscami zapada się po kostki, biegnie się z uślizgiem, warto uważać na zbiegach. Od pewnego momentu przed Obidzą robi się raczej sucho, do przeł. Rozdziela umiarkowanie sucho, dalsza część, patrz: „Chyża Durbaszka”.
 
➡️ Dziki Groń
Do podejścia na Skałkę warunki raczej dobre, miejscami umiarkowane błoto, od pewnego momentu przed Skałką (około 2-3 km przed Przechybą) zaczyna się śnieg, nie dużo, ale raczej mokry, powodujący uślizg, na pewno wraz z udeptywaniem będzie się robić bardziej błotniście. Zbieg do Rytra ma ekspozycję północną, więc miejscami zmarznięty śnieg, później sucho, później teren w trakcie zrywki, błotniście. Odcinek Rytro – Kosarzyszka – Obidza będzie znakowany w piątek. Od Obidzy do przeł. Rozdziela umiarkowanie sucho, dalsza część, patrz: „Chyża Durbaszka”.
 
➡️ Niepokorny Mnich
Szczawnica – Dzwonkówka -Krościenko – warunki dobre, miejscami błotniście. Odcinek Krościenko – Lubań – Tylmanowa – Dzwonków będzie znakowany w piątek, ale należy się spodziewać warunków podobnych jak na grani Radziejowej, czyli do pewnego momentu raczej sucho, później 1-2 km podejścia mokry śnieg, a od północy miejscami zmarznięty. Druga część, patrz: „Dziki Groń – zbieg do Rytra i dalej”.
 
Ciąg dalszy raportu jutro!