EventInformacje praktyczne

Przed nowym rokiem stanęliśmy przed koniecznością zmiany lokalizacji głównej strefy startu-mety w Szczawnicy. W tej chwili po wielu rozmowach i ustaleniach możemy oficjalnie potwierdzić, że nowa strefa startu – mety będzie zlokalizowana na Moście Flisaków i górnej płycie parkingu przy Dunajcu.

Oznacza to przesunięcie strefy o około 600 metrów wzdłuż Grajcarka w stronę Dunajca.

Czasem takie nieoczekiwane zmiany w perspektywie okazują się bardzo korzystne. W nowej strefie bedziemy mieć zdecydowanie więcej przestrzeni, co z pewnością przełoży się na wyższy poziom obsługi, szerszą strefę pozwalająca na płynniejszy start, ładniejsze otoczenie, a także co ważne większą dostępność miejsc parkingowych.

➡️ Nowa lokalizacja ma niewielki wpływ na przebieg tras. Trasy Niepokorny Mnich, Dziki Groń i Wielka Prehyba będą ok 200 metrów dłuższe. A Chyża Durbaszka i Hardy Rolling o ok 600 metrów krótsze.

➡️ Szczegółowy przebieg tras, profile i gpx opublikujemy do końca lutego.

Nowa strefa startu-mety to nowy etap Biegów w Szczawnicy. Dziękujemy Karczmie u Polowacy za sześć lat super współpracy, bez was by się nie udało!❤️ Ruszamy w nowe! Do zobaczenia już w kwietniu!