Od 2022 roku z inicjatywy Fundacji Rak’n’Roll na biegach przyznajemy specjalne i symboliczne wyróżnienie – Empatona – osobom, które wyróżnią się serdeczną uważnością. Zauważą, będą miały odwagę, żeby zatrzymać się, zapytać i pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje.

„- Przez ostatnie lata uczyliśmy się znajdować radość w tym, co mamy. Już nie tylko wyżej, dalej, szybciej ale też z uważnością, serdecznością i życzliwością. Do siebie, do ludzi wokół. To od nas zależy, czy będziemy ją pielęgnować. My w Fundacji Rak’n’Roll, bardzo tego chcemy! Dlaczego? Bo widzimy jak ważne jest dobre wsparcie w chorobie lub słabości. Dzięki takiemu wsparciu nasi Podopieczni przechodzą przez raka, ruszają w dalsze życie. Ale dobra pomoc jest możliwa tylko, gdy pomagający z serdeczną uważnością spojrzy, będzie miał odwagę spytać i pomóc osiągnąć cel.”

Co to ma wspólnego z Pieniny Ultra-Trail®? Wszyscy znamy poruszające sceny z tras i met biegów, gdy zawodnicy i zawodniczki pomagają sobie nawzajem w chwilach trudności i słabości. Wiemy, że i na trasach Pieniny Ultra-Trail® takie momenty mają miejsce. Czasem pomoc oznacza zatrzymanie się i zadanie prostego pytania „potrzebujesz pomocy?”, czy wsparcie telefonem do GOPR, a czasem wzięcie kogoś pod rękę i powolne dreptanie z nim aż do mety. I to są zachowania, które chcemy pielęgnować i nagradzać. A przede wszystkim chcemy za nie bardzo serdecznie podziękować. 

Każdy uczestnik zawodów, ale także kibic, wolontariusz czy nawet przypadkowy przechodzień będący świadkiem zdarzenia noszącego znamiona empatii, może wysłać zgłoszenie.

Empatia, serdeczność, bezinteresowność, dobro...

Jak zgłosić nominację do nagrody Empaton 2024?

W ciągu 48 godzin od zakończenia Pieniny Ultra-Trail® (do poniedziałku do godziny 20:00) napisz e-mail na adres: empaton@raknroll.pl

W wiadomości:
• opisz sytuację – podaj jak naj- więcej możliwych danych osoby nominowanej, jeśli to możliwe imię i nazwisko lub numer startowy – coś, co pozwoli nam nawiązać kontakt z daną osobą,
• podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W linku znajdziesz szczegółowe zasady przyznawania EMPATONA: EMPATON 2024.

 

EMPATON 2023pani Michalina

Pani Michalina z chatki przy czerwonym szlaku na Niemcową otrzymała wyróżnienie Empaton 2023. Ze zgłoszeń wiemy, że od 2014 roku niestrudzenie dba o samopoczucie biegaczy Dzikiego Gronia i Niepokornego Mnicha kibicując i dodając im otuchy. Od kilku lat częstuje ich także wodą.

Ciepłe wspomnienia serdecznej uważności pani Michaliny pojawiły się w wielu mailach i rozpaliły ogień w naszych sercach! Gdy odwiedziliśmy ją, by wręczyć nagrodę, rozmowa jedynie potwierdziła Wasze spostrzeżenia.

Pani Michalina jest pełna ciepła, życzliwości. Pomimo trudnych chwil w życiu, zachowała pogodę ducha i otwarte serce, którym dzieli się z innymi.

Pani Michalino dziękujemy!

Empaton - nagroda za serdeczną uważność

EMPATON 2022 – Zbigniew Tocha

W edycji Pieniny Ultra-Trail® 2022 spłynęło do nas 10 podziękowań, a tym samym nominacji, z czego 6 dotyczyło jednej osoby – Zbigniewa Tochy. I to właśnie Zbyszek w tej edycji otrzymał od nas ogromne i serdeczne podziękowanie, a także symboliczny tytuł EMAPTONA 2022 za jego dobroć, uważność i empatię na trasach Pieniny Ultra-Trail®. 

Zbyszku, dziękujemy! 

HONOROWY EMPATON  – Eliza i Kuba z Pieniny Ultra-Trail®

W 2023 roku zostaliśmy laureatami Honorowego Empatona przyznanego nam przez Fundację Rak’n’Roll.

Są wieloletnimi Przyjaciółmi Rak’n’Rolla, współtwórcami wielu naszych projektów sportowo-terapeutycznych, zawsze otwarci i uważni na potrzeby naszych Podopiecznych-Rollingowców. To z ich inicjatywy jedna ze szczawnickich tras to Hardy Rolling. Hardy, bo z myślą o osobach zaprawionych w pokonywaniu przeciwności, prących do celu pomimo wszystko, osobach, które rollują raka. To dzięki serdecznej uważności Elizy i Kuby każdego roku rak’n’rollowa ekipa jest coraz liczniej reprezentowana na trasach Pieniny Ultra-Trail®.”

Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie. Kłaniamy się nisko!:)