Będąc w Szczawnicy koniecznie zaplanujcie wycieczkę rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego – to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Województwie Małopolskim, jak i całej Polsce.

Ścieżka rowerowa “Wokół Jeziora Czorsztyńskiego” popularnie zwana VeloCzorsztyn prowadzi wzdłuż brzegów Jeziora Czorsztyńskiego oferując piękne widoki na samo jezioro, a także góry Gorce, Pieniny, a w oddali Tatry. Do tego historyczne zamki w Czorsztynie i Niedzicy-Zamku oraz prze­prawa promem. Brzmi jak propozycja idealna dla każdego, również dla rodzin z dziećmi.

W części północnej trasa to w większości sielska jazda tuż nad taflą wody. W części południowej gdzie wycieczka biegnie po trasie VeloDunajec natrafimy na kilka wymagających podjazdów.

Wycieczkę możecie rozpocząć lub zakończyć przeprawą promową na trasie Czorsztyn – Niedzica (to opcja sugerowana). Można także zamknąć pętlę wokół Jeziora sytym górskim podjazdem na Przełęcz Osice, co daje nam sumarycznie ok. 38 km (odcinek ten to przejazd drogą publiczną).

Szczegółowy przebieg trasy znajdziecie tu: https://visitmalopolska.pl/obiekt/-/poi/trasa-rowerowa-wokol-jeziora-czorsztynskiego

Województwo Małopolskie –  jest Partnerem Strategicznym 11. edycji Pieniny Ultra-Trail®