Informacje praktyczne

Kilka osób zadało nam pytania o szczegóły dotyczące startów indywidualnych, więc objaśniamy wszystkie możliwości wzięcia udziału w Biegach w Szczawnicy 2021, które pojawiły się wcześniej w regulaminie.

Opcja 1: 19 czerwca 2021, starty masowe, fale po 250 osób

Jest to start w biegu 19 czerwca 2021 w ramach startów falowych o wyznaczonej godzinie, zgodnie z harmonogramem:

Niepokorny Mnich: 3:00 – Szczawnica, Parking Pieniny
Dziki Groń: 7:00 – Szczawnica, Parking Pieniny
Wielka Prehyba: 8:00 – Szczawnica, Parking Pieniny
Żwawe Wierchy: 9:00 – Szczawnica, Parking Pieniny
Hardy Rolling: 10:00 – Jaworki, Parking pod Durbaszką
Chyża Durbaszka: 11:00 – Jaworki, Rynek

W tej wersji zapewniamy tradycyjnie pełne świadczenia i infrastrukturę.

W praktyce starty falowe będą dotyczyć wyłącznie dystansów Wielka Prehyba oraz Chyża Durbaszka. Odstęp pomiędzy falami dostosujemy do przepisów aktualnych na dzień startu, obecnie jest to 30 minut. Pozostałe biegi ruszą w jednej fali.

 

Opcja 2: 19 czerwca 2021, start indywidualny poza wyznaczonymi godzinami

Każdy uczestnik może postanowić, że nie chce startować wspólnie ze wszystkimi i woli zjawić się na starcie o innej godzinie i również wziąć udział w biegu. Żeby skorzystać z pomiaru czasu i punktów żywieniowych trzeba jednak dopasować swój start do pewnych założeń i godzin otwarcia/zamknięcia poszczególnych punktów żywieniowych.

Godziny pracy poszczególnych lokalizacji:

Start/meta w Szczawnicy: 3:00 – 20:00
Start w Jaworkach (Hardy Rolling): 9:30 – 10:15
Start w Jaworkach (Chyża Durbaszka): 10:45 – 12:00

Punkt żywieniowy: Krościenko, 3:50 – 6:00
Punkt żywieniowy: Tylmanowa, 5:15 – 8:00
Punkt żywieniowy: Schronisko na Przehybie, 6:30 – 15:30
Punkt żywieniowy: Ośrodek RyterSKI w Rytrze, 7:10 – 14:30
Punkt żywieniowy: Bacówka na Obidzy, 8:00 – 17:00
Punkt żywieniowy: Schronisko pod Durbaszką, 9:00 – 18:30

W tej wersji również zapewniamy pełne świadczenia i infrastrukturę.

Godzin startów indywidualnych nie trzeba nikomu zgłaszać, trzeba je tylko dopasować do czasów działalności punktów żywieniowych i/lub pomiaru czasu na starcie/mecie. W Chyżej Durbaszce i Hardym Rollingu można również wystartować poza godzinami działania pomiaru czasu na starcie, a po zakończonym biegu przesłać track lub link do zapisanej aktywności mailem na adres: zapisy@pieninyultratrail.pl

 

Opcja 3: start indywidualny w innym terminie

Poza startem 19 czerwca można pokonać trasę wybranego biegu we własnym zakresie w dowolnym innym terminie, aż do 31 sierpnia 2021 r. Jest to formuła, o którą pytały osoby, które postanowiły nas wesprzeć i nie odbierać zwrotu wpisowego, a jednocześnie chciały przebiec wybraną przez siebie trasę.

Chęć przebiegnięcia danej trasy należy zgłosić mailowo na adres: zapisy@pieninyultratrail.pl, a po zakończonym biegu przesłać tracka lub link do aktywności z zapisaną trasą oraz adres do wysyłki pakietu startowego i medalu.

W tej opcji zapewniamy wyłącznie materialne elementy pakietu startowego (np. informator, mapkę, numer startowy) oraz medal finishera, które prześlemy na wskazany adres. Nie zapewniamy natomiast oznaczenia trasy, zabezpieczenia medycznego oraz górskiego, posiłku na mecie, punktów żywieniowych, pomiaru czasu, ubezpieczenia i transportu na start tras Hardy Rolling i Chyża Durbaszka do Jaworek.

 

Ostateczna klasyfikacja:

W związku z tym, że mamy kilka opcji wzięcia udziału w imprezie, ostateczna klasyfikacja dla każdego dystansu będzie znana dopiero po 31 sierpnia 2021 r. Nie przewidujemy więc oficjalnego zakończenia imprezy z wręczeniem nagród po biegu 19 czerwca 2021 r., a pamiątkowe statuetki dla najlepszych zawodników i zawodniczek z każdego dystansu przekażemy po opublikowaniu końcowej klasyfikacji we wrześniu 2021 r.