Informacje praktyczne

W 2019 roku, po raz pierwszy, zaprosimy dzieci i młodzież do udziału w Mini Biegach w Szczawnicy, wydarzeniu przygotowanym specjalnie dla nich.

 Zadbamy o to, aby były to wyjątkowe biegi, w których cała nasza uwaga skupiona będzie na młodych biegaczach.

Celem imprezy jest popularyzacja sportu i aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja biegów jako formy spędzania wolnego czasu dla całych rodzin, krzewienie świadomości ekologicznej, a także promowanie bezpiecznego biegania wśród dzieci i młodzieży.

Wiemy, jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest aktywność sportowa. Chcemy, aby dzieciom i młodzieży kojarzyła się ona z pozytywnymi emocjami, świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i super przygodą. Trasy i dystanse biegów zostaną przygotowane stosownie do wieku i możliwości młodych zawodników. Najmłodsze dzieci zaprosimy do biegowej zabawy, w której najważniejsza będzie frajda i wspaniałe sportowe emocje. Starsze dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji.

Chcemy, aby w wydarzeniu, poza młodymi zawodnikami, czynny udział wzięli także ich najbliżsi, dlatego spotkamy się w niedzielę. Wspólnie będziemy mogli wspierać, kibicować i cieszyć się z sukcesów młodych adeptów biegania.

Czas na nową przygodę!