Las na medal - logo

Dbamy o środowisko

Każdego roku realizujemy Pieniny Ultra-Trail® z coraz większą ekologiczną uważnością. W 2023 roku zdecydowaliśmy się usystematyzować bieżące działania i wdrożyć nowe rozwiązania, które pozwolą nam skuteczniej chronić nie tylko nasze wspaniałe góry, a przede wszystkim naturalne środowisko planety, której jesteśmy częścią. W ramach działaļ dołączyliśmy do ITRA Green Program. Chcemy, aby organizowane przez nas wydarzenie było wspaniałym miejscem spotkań, rywalizacji i osiągania osobistych celów, ale chcemy też by działo się to z autentycznym poszanowaniem naturalnego środowiska, w którym mamy zaszczyt żyć. 

Wiemy, że im bardziej nasze życie zanurzone jest w pełnej technologii miejsko-przemysłowej kulturze, tym więcej potrzebujemy kontaktu z przyrodą, by osiągnąć równowagę i zachować zdrowie. Im więcej miejsca dla natury, tym lepiej dla nas wszystkich. Dlatego od tej edycji uruchomiliśmy inicjatywę Las na medal. Chcemy robić więcej miejsca naturze, poprzez zwiększanie ilości drzew i obszarów leśnych. A także dbanie o te już istniejące. 

 

LAS NA MEDAL 

W ramach tegorocznej edycji podjęliśmy następujące działania; 

 

A. LAS za MEDAL

W ramach Pieniny Ultra-Trail® każdy z uczestników, i każda z uczestniczek na mecie otrzymają pamiątkowy medal! Wiemy, że dla wielu z Was to wyjątkowa i wspaniała pamiątka. I to jest ekstra! Wiemy też, że są wśród nas osoby, które w swoich zasobach zgromadziły już pokaźne medalowe zasoby, i na ten moment już im wystarczy. I to też jest super! Od edycji 2023 możecie zdecydować: czy na mecie chcecie odebrać medal czy drzewo medalowe? Tak jak czujecie i potrzebujecie. Obie opcje są super!

 

Co możesz zrobić w ramach akcji:

Zabierz drzewo medalowe do domu: posadź je w wybranym przez siebie miejscu i niech na zawsze już przypomina Ci o Twojej niezwykłej przygodzie w Pieninach.

Zasadź swoje drzewko w górach: a może chcesz, aby twoje medalowe drzewo wyrosło przy trasie Pieniny Ultra-Trail® Przekaż drzewko nam lub spotkaj się z nami na akcji sadzenia naszego wspólnego Lasu na Medal. Wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Krościenko zabierzemy drzewka i zasadzimy je w górach. Nich rosną zdrowo! Termin i konkretne miejsce podamy bliżej terminu biegów. W czasie sadzenia zbierzemy koordynaty GPS drzewek. Będzie można je odwiedzać i obserwować jak rosną.

 

B. LAS po nas!

Jeśli moglibyśmy zostawić po sobie coś, co przypominałoby o naszej pięknej wspólnej przygodzie w Pieninach. Chcemy, żeby były to drzewa. 

W ramach 10. edycji Pieniny Ultra-Trail® zasadziliśmy 10 drzew upamiętniając 10 lat naszej wspólnej przygody w górach. Każdego roku zasadzimy nowe drzewa. Niech to będzie nasza nowa wspólna tradycja! Niech rosną zdrowo i cieszą nas, i kolejne pokolenia! Ach, co to będzie za las!

 

O kolejnych inicjatywach będziemy Was informować na bieżąco.