Event

W ostatnich dniach otrzymaliśmy najważniejsze dla nas zgody i opinie dotyczące przeprowadzenia Biegów w Szczawnicy w listopadzie, więc możemy zakomunikować nasze założenia pozwalające na zrealizowanie imprezy w aktualnych warunkach związanych z epidemią SARS-Cov-2. Trzeba jednak pamiętać, o czym również informowały nas różne urzędy oraz sanepid, że wytyczne mogą zostać zmienione i będziemy musieli dostosować się do nowych warunków.

Oto najważniejsze informacje:

  1. Impreza zostanie rozłożona na DWA DNI:

– W sobotę 14. listopada 2020 odbędą się biegi: Niepokorny Mnich (97 km), Dziki Groń (64 km) oraz Wielka Prehyba (43 km).

– W niedzielę 15. listopada 2020 odbędą się biegi: Nowa Trasa (32 km), Chyża Durbaszka (20 km) oraz Hardy Rolling (10 km).

  1. Starty falowe i/lub interwałowe

Zakładamy, że możliwe będą starty falowe (np. po 150 osób co godzinę) jednak ostateczną decyzję podejmiemy dostosowując się do bieżących wytycznych w listopadzie, więc nie wykluczamy również opcji startów interwałowych (np. 5 osób co 2 minuty).

Obecnie zakładamy następujące godziny startów falowych:

  1. listopada 2020

Niepokorny Mnich, godz. 2:00 i 3:00
Dziki Groń, godz. 5:00 i 6:00
Wielka Prehyba, godz. 7:00, 8:00 i 9:00

  1. listopada 2020

Nowa Trasa, godz. 6:00 i 7:00
Chyża Durbaszka, godz. 9:00, 10:00 i 11:00
Hardy Rolling, godz. 8:00

  1. Niepokorny Mnich

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Słowacja wprowadzi lada dzień stan wyjątkowy i organizacja imprez sportowych nie będzie możliwa, więc przygotujemy w najbliższych dniach alternatywną wersję trasy o podobnych parametrach na terenie Polski.

  1. Mini Pieniny Ultra-Trail

Biegi dla dzieci nie odbędą się w standardowej formie. W zamian w tej samej opłacie startowej przygotujemy grę miejską/terenową, w której w dowolnym momencie od piątku 13. listopada do niedzieli 15. listopada dzieci będą mogły wziąć udział wspólnie z rodzicami. Zgłoszenie można zostawić na listopad, przenieść na kwiecień 2021 lub zrezygnować podając numer konta i uzyskać 100% zwrotu wpisowego.

Zmiany do zgłoszeń można wprowadzać tutaj: https://mini.pieninyultratrail.pl/formularz-zmiany/

  1. Sala gimnastyczna

Nocleg na sali gimnastycznej nie będzie dostępny. Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które zapisały się na nocleg w celu zwrócenia wpłaty.

  1. Zmiany

Do niedzieli 4. października do końca dnia nadal będziemy przyjmować wszelkie zmiany w zgłoszeniach. Dostępne są wszystkie opcje udostępnione w maju, a więc:

– przepisanie pakietu na edycję w 2021 roku
– przepisanie pakietu na edycję w 2021 roku wraz ze zmianą dystansu
– rezygnacja i zwrot 60% opłaty startowej
– odsprzedanie pakietu innej osobie
– zmiana dystansu w edycji listopadowej

Zmiany przyjmujemy mailowo: zapisy@pieninyultratrail.pl

  1. Nowe zapisy

W poniedziałek 5. października i wtorek 6. października uruchomimy dodatkowe zapisy na edycję listopadową:

Poniedziałek, 5. października:
Niepokorny Mnich: godz. 18:00
Dziki Groń: godz. 19:00
Wielka Prehyba, godz. 20:00

Wtorek, 6. października:
Nowa Trasa: godz. 19:00
Chyża Durbaszka: godz. 20:00
Hardy Rolling: nie przewidujemy dodatkowych zapisów

O udostępnionej liczbie miejsc na poszczególne dystanse poinformujemy w poniedziałek (5. października) przed południem po zakończeniu zmian już istniejących zgłoszeń.

  1. Reżim sanitarny

Oczywiście zawody zostaną przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym – ograniczone biuro zawodów i expo, obowiązkowe maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcja rąk – szczegóły udostępniamy na stronie – zasady mogą być aktualizowane do aktualnych wytycznych.

Link: https://pieninyultratrail.pl/pl/koronawirus/