Aktualności

Chcemy informować Was na bieżąco o pracach, które wykonujemy w ramach biegów. Jesteśmy właśnie po ważnym spotkaniu, na którym ustaliliśmy nasze dalsze działania na najbliższe tygodnie.

Na ten moment przewidujemy dwa możliwe scenariusze:

  • biegi obędą się zgodnie z harmonogramem w kwietniu, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności i po wdrożeniu specjalnych procedur bezpieczeństwa przygotowanych wspólnie z instytucjami decyzyjnymi
  • wydarzenie zostanie przeniesione na 14 listopada 2020 roku (to pierwszy bezpieczny – realny termin, niekolidujący z innymi dużymi imprezami)

Ostateczną decyzję podejmiemy 25 marca 2020 roku, po przeanalizowaniu sytuacji w naszym kraju i otrzymaniu stosownych rekomendacji. Na ten moment jedyna decyzja, którą możemy podjąć to przeniesienie wydarzenia, jednak nie wiemy czy realnie będzie to konieczne. Dziś nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Decydujące są najbliższe dwa tygodnie „kwarantanny”, która została wprowadzona w naszym kraju. Ok. 25 marca będziemy wiedzieć więcej, np. czy zakaz organizacji imprez zostanie utrzymany czy nie będzie już takiej potrzeby. 

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo Wasze, Waszych rodzin, a także koordynatorów i wolontariuszy pracujących przy realizacji wydarzenia. Mamy świadomość, że tylko w sytuacji, w której wszyscy będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo pojawi się przestrzeń na zabawę, spełnianie marzeń i realizację celów. 

Na ten moment pracujemy nad nowymi procedurami bezpieczeństwa, a także nad przygotowaniem realizacji Biegów w Szczawnicy, które odbędą się w 2020 roku.

Bądźmy dobrej myśli i trzymajmy wspólnie kciuki, żeby najbliższe tygodnie przyniosły pozytywne rezultaty, a tym samym dały nam zielone światło do realizacji!

Jeśli tylko sytuacja się zmieni lub dowiemy się o czymś nowym, będziemy informować Was na bieżąco!